Koka Oy on vedenmittauksen asiantuntija. Yritys tarjoaa Suomen laajimman valikoiman vedenmittauksen erilaisia ratkaisuja. Erikoisalaa ovat vesimittarit ja niiden etäluentapalvelut. Ratkaisut auttavat taloyhtiöitä, huoltoyhtiöitä sekä vesilaitoksia seuraamaan ja säästämään vedenkulutusta helposti ja energiatehokkaasti.
Trineria on auttanut palveluillaan Kokaa kehittämään etäluentajärjestelmiään ja luomaan uusia, niihin liittyviä toiminnallisuuksia, joiden avulla laitteiden ohjaus onnistuu helposti ja tiedot siirretään pilvipalvelusta automaattisesti ja ohjatusti asiakkaan tietojärjestelmään. Uudet vesihuoltoon liittyvät tekniset ratkaisut, kuten esineiden internet (Iot) on uudistanut vesihuoltoa ja lisännyt vesihuollon tehokkuutta sekä turvallisuutta.
Johannes Manninen on aloittanut Software Developerina. Hän tuo mukanaan laajaa kokemusta ja osaamista.
Trinerian CEO:n Leif Setälän loppuvuoden tervehdys
Tähän päivään asti olen ollut sekä ainoa naispuolinen että ulkomaalainen kehittäjä Trinerialla.Työ itsessään on harvoin tylsää ja se on haastavaa. Oppimiskäyräni on ollut jyrkkä.
Älykkäällä järjestelmällä monitoroidaan, valvotaan ja ohjataan tuotannon yksiköiden, alueiden sekä laitteiden toimintaa.
Organisaatiot ovat huonoja kahdessa asiassa - muutosten johtamisessa ja uusien it-teknologioiden hyödyntämisessä.
Lähtiessäni kolme vuotta sitten opiskelemaan ohjelmoinnin perusteita yksi opintoja motivoiva unelmani oli työskennellä jossain vaiheessa osan ajasta etänä Lapissa.
Koodauksen lisäksi työelämän projektit opettavat suunnittelua, aikataulutusta sekä tiimityöskentelyä
Alustariippumattomuus mahdollistaa parhaan työkalun valinnan sekä riskien paremman hallinnan.
Haku on auki! Hieno mahdollisuus käyttää osaamistasi kiinnostavien työprojektien parissa.